התמחות בשוק ההון וניירות ערך
 
 
החזרי מס, ייעוץ מס ועוד - שירות אישי ומקצועי
 
 
שירות וייעוץ לערוצי תקשורת ובידור

גילוי מרצון וטופס 5329

בתקופה האחרונה רשות המיסים החלה במבצע מקיף לאיתור הון שחור.
המהלך נעשה על רקע הגברת המאבק בהון השחור בארץ ובחו"ל.
מדינות רבות החלו בשיתוף נתונים שמטרתם להתמודד עם מקלטי המס ועם מעלימי ההכנסות.
רשות המיסים בישראל שלחה טפסי 5329 "דו"ח פרטים אישיים והצהרה על מקורות הכנסה בארץ ובחו"ל" למעל 100,000 אזרחי ישראל אשר נדרשו לפרט על הכנסותיהם והנכסים שבבעלותם.
בשלב הזה, מדובר באזרחים אשר ע"פ מידע הקיים ברשות המיסים, היו בבעלותם יותר מדירת מגורים אחת, שהו בחו"ל תקופה ארוכה או מרבים בנסיעות לחו"ל, אזרחים אשר בחשבונות הבנקים שלהם בוצעו תנועות "חשודות" ו/או אזרחים אשר התקבלו פניות לגביהם באמצעות "קו הצדק".
רשות המיסים מקבלת מידע שוטף ומלא ממשרד הרישוי, טאבו, ביקורת גבולות, חברות ביטוח ובתי השקעות, עיתונות, אינטרנט ורשויות מס זרות. כמו כן, עובדת בשיתוף פעולה מול משטרת ישראל, הרשות לאיסור הלבנת הון והרשות לניירות ערך.
גם אם אין ברשותכם "הון שחור", רצוי להיעזר ביועץ מס מוסמך טרם מילוי הטופס.
משרדינו ילווה אתכם ככל שיידרש במידה וברשות המיסוי יוחלט על פתיחת תיק.

הליך גילוי מרצון מאפשר להקדים תרופה למכה ולדווח על נכסים, חשבונות בנק והכנסות בארץ ובחו"ל שטרם דווחו למס הכנסה, מע"מ, מכס ומיסוי מקרקעין. יש לזכור כי, ככל שנתמהמה ובמידה והנתונים כבר יגיעו לרשות המיסים, הבקשה לא תאושר.
את ההליך יש לנהל בקפידה, ביושר ובמקצועיות, הן מבחינת המיסוי והן מבחינת המישור הפלילי שכן יכול להגיע עד מאסר בפועל וחילוט נכסים.
עם השנים, שיתוף הפעולה בין המדינות השונות יתעצם וישתפר, לא ניתן כלל להניח, שרשות המיסים תציע עוד "מבצע" כזה בעתיד.
משרדינו בקיא בהליך ומסלוליו השונים ומשתף פעולה בנושא עם עו"ד מבכירי רשות המיסים על מנת להגיע לתוצאה הטובה ביותר עבור לקוחותינו.

לא מאוחר מדי לקנות שקט !


פיתוח ואכסון    גרסת נייד