התמחות בשוק ההון וניירות ערך
 
 
החזרי מס, ייעוץ מס ועוד - שירות אישי ומקצועי
 
 
שירות וייעוץ לערוצי תקשורת ובידור

מס שבח

מס שבח - נעזרים בשירותיו של יועץ מס!

אם אתם מתעניינים למכור נכס נדל"ן, בוודאי נתקלתם במושג "מס שבח". מדובר במס מורכב, המהווה לעתים מכשול בדרך אל הרווח הצפוי, מס זה עלול להפוך את העסקה עבורכם לבלתי משתלמת. על מנת להימנע ממצב ביש שכזה, עליכם להיעזר בשירותיו של יועץ מס.

מהו מס שבח?

מס שבח הינו מס המוטל על רווח ממכירת נכס מקרקעין. "מקרקעין" הוא קרקע וכל מה שמחובר אליה. למשל, מגרש, בית או דירה. מס זה מוטל מכוח חוק מיסוי מקרקעין, שמוכר גם כחוק מס שבח. מס זה יוצר הבחנה בין רווח הנובע מנכסי מקרקעין לבין רווח מהכנסות ממקורות אחרים.

מהו מקור המס?

התעורר צורך להפריד בין מס שבח לבין מס רווח הון, בשל סיבות היסטוריות. בשנה שלאחר הקמת המדינה היה צורך לגבות מיסים ביעילות. ההנחה היתה שרווחים מעסקאות מקרקעין הינם גבוהים יותר מאשר רווחים מעבודה, ולכן יש לגבות מרווח זה מיסים מיוחדים.

הקושי הטמון במס שבח

מטרת החוק היא לבדוק מהו הרווח שנוצר לאחר ביצוע עסקת מקרקעין ולגבות את המס בהתאם. רווח, דהיינו ההפרש בין מחיר המכירה של הנכס לבין מחיר הקניה. מדובר בעניין סבוך למדי, כיוון שהוא נקבע לפי שיעורי מס שמתעדכנים מפעם לפעם בכפוף למגמות ולמדיניות של נושאי ההחלטות הבאות לידי ביטוי בתקנות ובחקיקה.

לדוגמא: מועד קבלת הבעלות על הנכס, לא יחשב תמיד למועד הרכישה של הנכס (למשל, אם ירשתם אותו או קיבלתם אותו במתנה). ואם לא די בכך, ישנן גם הוצאות שונות שהוצאתם בגין הנכס שיכולות להפחית את חבות מס השבח, מידוד פעולות כספיות שנעשו, שיערוך של הפעולות הכספיות ועוד.

כמו כן, ניתן לקבל פטורים, הקלות ודחיות מס – מושגים שגם הם מבלבלים עבור רובנו. אם לא די בכך, מס שבח ומס הכנסה הם מסים מקבילים שחוקיהם משיקים ותלויים אלה באלה. אדם שנצמח לו שבח מקרקעין, חייב להגיש דו"ח למס הכנסה הכולל את כל הכנסות של היחידה הכלכלית שהיא משפחתו. סכום המס יהיה מושפע מנתונים אלה ואף ניתן להקטינו בצורה משמעותית בעזרת ידע מקיף בנושא.

כל מה שרציתם לדעת על החזרי מס >>

תפקידו של יועץ מס

המידע המצוי באינטרנט, בספרים ובפרסומים הוא עצום ובפרסומים שונים לא מעודכן, כדברי האמרה המפורסמת "מרוב עצים לא רואים את היער". מי שמתעניין בעסקאות נדל"ן מתקשה לרוב להבין את סבך החישובים ומוצא עצמו מבולבל וחסר אונים. קשה לאדם לשאת בהחלטות בלא שכל הנתונים וחבות המס הצפויה יהיו פרושים בפניו.

כאן נכנס לתמונה יועץ המס

כדי לדעת סכום המס שתצטרכו לשלם, יועץ המס יבחן נתונים, ביניהם: שווי הקנייה והמכירה של הנכס שלכם, המועד שבו אתם קניתם אותו לצד המועד שבו אתם מתכננים למכור אותו, הוצאות שונות המותרות בניכוי, הטבות והקלות אישיות שאפשר ליישם בעניינכם ועוד.

סוף מעשה במחשבה תחילה

אנחנו כאן בשבילכם!

בן אהרון יהודית וגלעד הינם חשבונאים ויועצי מס מוסמכים, אשר מעניקים שירות מקצועי, אמין ואדיב כבר למעלה מ-20 שנים. צוות המשרד ישמח להיפגש עמכם, לייעץ ולעזור לכם להבין כיצד להפוך את עסקת הנדל"ן שלכם למשתלמת וכדאית.

שירותינו ניתנים גם לעורכי דין בבואם להכין חוזים בענייני מקרקעין ו/או להגיש שומות שבח.


פיתוח ואכסון    גרסת נייד